person Contul meu

Intra in contul tau Spy Shop!

0

Cosul meu

Meniu

Fibra Optica

Articolele de la 1 la 25 din 37 in total

Pagina:
  1. 1
  2. 2
  1. Kit convertor video HDTVI Ultimode L2040

    KIT CONVERTOR VIDEO HDTVI ULTIMODE L2040

    Cod produs: L2040
    • Canale video/RS-485: 4/1
    • Tip fibra: SM (single-mode)
    • Distanta maxima: 20 km
    • Conectori optici: FC/PC
    • Conectori video: BNC
    1.380 24 lei (cu TVA)

    In stoc

  2. modul-sfp-standard-single-ber-se-uof2201bs

    MODUL SFP STANDARD SINGLE-FIBER UOF2201BS

    Cod produs: UOF2201BS
    • Putere emisie: - 8 pana la - 3dBm
    • Sensibilitate: - 24 dBm
    • Distanta transmisie: 20 Km / 2 Km
    • Viteza: 1.25 Gbps
    • Port fibra: LC
    338 00 lei (cu TVA)

    In stoc

  3. KIT EMITATOR SI RECEPTOR DE FIBRA OPTICA + CANAL DE DATE FO-6101D

    KIT EMITATOR SI RECEPTOR DE FIBRA OPTICA + CANAL DE DATE FO-6101D

    Cod produs: FO-6101D
    • Distanta 20 km
    • Foloseste 1 fibra
    • Compatibil PAL, NTSC
    • BNC pentru video
    • FC pentru fibra
    796 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  4. RECIEVER OPTIC ETHERNET DAHUA OTE103R

    RECIEVER OPTIC ETHERNET DAHUA OTE103R

    Cod produs: OTE103R
    • Distanta transmisie: 0 ~ 20Km
    • Lungime de unda receptie: 1550nm
    • Transmisie: 1310nm
    • Port Retea: RJ45 10/100M, Self-adaptive
    327 59 lei (cu TVA)

    In stoc

  5. modul-sfp-standard-dual-fiber-uof2202bs-20km

    MODUL SFP STANDARD DUAL-FIBER UOF2202BS-20KM

    Cod produs: UOF2202BS-20KM
    • Putere emisie: - 8 pana la - 3dBm
    • Sensibilitate: - 24 dBm
    • Distanta transmisie: 20Km / 300m
    • Viteza: 1.25 Gbps
    • Port fibra: LC dual
    132 00 lei (cu TVA)

    In stoc

  6. module-sfp-standard-uof2101bs

    MODULE SFP STANDARD UOF2101BS

    Cod produs: UOF2101BS
    • Putere emisie: - 15 pana la - 3dBm
    • Sensibilitate: - 34 dBm
    • Distanta: 20 Km / 2 Km
    • Viteza: 155 Mbps
    • Port fibra: LC
    261 00 lei (cu TVA)

    In stoc

  7. cablu-optic-cu-4-fibre

    CABLU OPTIC CU 4 FIBRE FIBER 8

    Cod produs: FIBER 8
    • Diametru cablu: 7.5/2 mm
    • Greutate: 23 Kg/Km
    • Tensiune intindere: 1000N
    4 08 lei (cu TVA)

    In stoc

  8. Receptor VTX 1610JR

    RECEPTOR VTX 1610JR

    Cod produs: VTX 1610JR
    • Numar canale: 16
    • Model Economic
    • Model Rack 1U
    • Mod activ
    • Distanta: 1.5/2.5km
    1.769 00 lei (cu TVA)

    In stoc

  9. Transmitator video digital Novus NVPT-414V-II

    TRANSMITATOR VIDEO DIGITAL NOVUS NVPT-414V-II

    Cod produs: NVPT-414V-II
    • Canal video: 4
    • Intrare/iesire video: 4x BNC
    • Latime de banda: 6 MHz
    • Distanta transmisie: 1200 m
    • Conector: terminal clema
    113 00 lei (cu TVA)

    In stoc furnizor

  10. KIT EMITATOR SI RECEPTOR DE FIBRA OPTICA CANAL DE DATE FO-6102D

    KIT EMITATOR SI RECEPTOR DE FIBRA OPTICA CANAL DE DATE FO-6102D

    Cod produs: FO-6102D
    • Distanta 20 km
    • Foloseste 1 fibra
    • RS-485 pana la 115.2kbps
    • BNC pentru video
    • FC pentru fibra
    952 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  11. Receptor video Comnet FVR11

    RECEPTOR VIDEO COMNET FVR11

    Cod produs: FVR11
    • 1 fibra optica multimode
    • Automatic gain control
    • 850nm
    • Rackabil
    791 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  12. Transmitator video digital Comnet FVT41M1

    TRANSMITATOR VIDEO DIGITAL COMNET FVT41M1

    Cod produs: FVT41M1
    • 4 canale
    • 1 fibra optica multimode
    • 1310 nm
    • Rackabile
    10.244 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  13. Receptor video digital Comnet FVR412M1

    RECEPTOR VIDEO DIGITAL COMNET FVR412M1

    Cod produs: FVR412M1
    • 4 canale + 2 canale Duplex
    • 1 canal Duplex Contact Closure
    • 1 fibra optica multimode
    • Suporta interfata RS232/RS422/RS485
    14.751 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  14. Set 2 trasmitatoare video pasive Novus NVPT-111VT-II

    SET 2 TRASMITATOARE VIDEO PASIVE NOVUS NVPT-111VT-II

    Cod produs: NVPT-111VT-II
    • Canal video: 1
    • Intrare/iesire video: 1x BNC
    • Latime de banda: 6 MHz
    • Distanta transmisie: 1200 m
    • Conector: terminal surub
    26 20 lei (cu TVA)

    In stoc furnizor

  15. Mini transmitator video Comnet FVT11M

    MINI TRANSMITATOR VIDEO COMNET FVT11M

    Cod produs: FVT11M
    • Intrare video: 1 volt pk-pk (75 ohms)
    • 1 fibra optica multimode
    • Banda: 5 Hz - 10 MHz
    • Alimentare: 8-15 VDC @ 80 mA
    577 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  16. Receptor video digital Comnet FVR1031M1

    RECEPTOR VIDEO DIGITAL COMNET FVR1031M1

    Cod produs: FVR1031M1
    • Pe 1 fibra multimode
    • Performanta inalta pe 10 biti
    • Tehnologie: fibra digitala de transmisie
    • 1310/1550 nm
    1.877 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  17. Transmitator video digital Comnet FVT412M1

    TRANSMITATOR VIDEO DIGITAL COMNET FVT412M1

    Cod produs: FVT412M1
    • 1 canal Duplex Contact Clsoure
    • 1 fibra optica multimode
    • 1310 nm
    • Pe 1 fibra optica single mode
    14.747 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  18. Receptor video digital Novus NVPT-1621VRLI

    RECEPTOR VIDEO DIGITAL NOVUS NVPT-1621VRLI

    Cod produs: NVPT-1621VRLI
    • Numar canale: 16
    • Distanta semnal alb/negru: 600 m
    • Distanta semnal color: 400 m
    463 00 lei (cu TVA)

    In stoc furnizor

  19. Receptor video digital Novus NVPT-A122VR

    RECEPTOR VIDEO DIGITAL NOVUS NVPT-A122VR

    Cod produs: NVPT-A122VR
    • Numar canale: 1
    • Distanta semnal alb/negru: 1200 m
    • Distanta semnal color: 1200 m
    107 00 lei (cu TVA)

    In stoc furnizor

  20. KIT EMITATOR SI RECEPTOR DE FIBRA OPTICA CU BNC FO-6108D

    KIT EMITATOR SI RECEPTOR DE FIBRA OPTICA CU BNC FO-6108D

    Cod produs: FO-6108D
    • Distanta 20 km
    • Foloseste 1 fibra
    • RS-485 pana la 115.2kbps
    • FC pentru fibra
    2.574 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  21. Transmitator video digital Comnet FVT1031M1

    TRANSMITATOR VIDEO DIGITAL COMNET FVT1031M1

    Cod produs: FVT1031M1
    • Bidirectional
    • RS232/422/485-2W & 4W/UTC
    • 1 fibra multimode
    • 1310/1550 nm
    1.877 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  22. Transmitator video digital Comnet FVT41S1

    TRANSMITATOR VIDEO DIGITAL COMNET FVT41S1

    Cod produs: FVT41S1
    • 4 canale
    • 1 fibra optica singlemode
    • 1310 nm
    • Rackabile
    12.293 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  23. Receptor video digital Comnet FVR412S2

    RECEPTOR VIDEO DIGITAL COMNET FVR412S2

    Cod produs: FVR412S2
    • 4 canale + 2 canale Duplex
    • 1 canal Duplex Contact Closure
    • 1 fibra optica singlemode
    • Suporta interfata RS232/RS422/RS485
    18.856 00 lei (cu TVA)

    La comanda

  24. Set 2 trasmitatoare video pasive Novus NVPT-111VTS-II

    SET 2 TRASMITATOARE VIDEO PASIVE NOVUS NVPT-111VTS-II

    Cod produs: NVPT-111VTS-II
    • Canal video: 1
    • Intrare/iesire video: 1x BNC
    • Latime de banda: 6 MHz
    • Distanta transmisie: 1200 m
    • Conector: terminal clema
    35 00 lei (cu TVA)

    In stoc furnizor

  25. Receptor video Comnet FVR10

    RECEPTOR VIDEO COMNET FVR10

    Cod produs: FVR10
    • 1 fibra optica multimode
    • Manual gain control
    • 850nm
    • Rackabil
    1.977 00 lei (cu TVA)

    La comanda

Articolele de la 1 la 25 din 37 in total

Pagina:
  1. 1
  2. 2
Hai sa iti explicam putin cum si la ce se foloseste cablu fibra optica: prin fibrele optice circula lumina si nu curent electric, la ambele capete ale cablului de fibra optica existand cate un echipament electronic care “traduce” semnalul optic in cel electric si vice versa, pentru a putea fi “inteles” de calculatoare. Intrucat fibrele optice sunt imune la interferentele electromagnetice, avand pierderi mult mai mici decat cablurile de cupru, semnalul optic poate circula prin ele la distante de zeci de kilometri pana la 150 km fara a fi nevoie de amplificarea semnalului. Acum ca ne-am inteles, ai nevoie de fibra optica pentru a avea internet de mare viteza. Noi, gandindu-ne la tine, am pregatit o gama larga de cablu optic, emitator si receptor fibra optica, receiver optic si multe alte dispozitive care te ajuta sa iti atingi nevoile si preferintele. Hai sa vezi ce oferte ti-am pregatit si sa te convingi ca avem cel mai atractiv pret